Ból głowy. Drobiazg, czy sygnał poważnej choroby?

Zdrowie

Bóle głowy dotykają wiele osób. Dla niektórych są codziennością, dla innych są sytuacją trochę rzadszą, ale pojawiającą się nierzadko. Najczęściej reakcja osoby, którą boli głowa jest jedna: zażywa odpowiednią tabletkę, ból głowy ustępuje i temat bólu się kończy. Niestety niekiedy bóle głowy są nawracające. Czy warto się nimi przejmować? Jak najbardziej tak, bóle głowy, bowiem mogą oznaczać bardzo poważne problemy chorobowe. Nie można zapominać, że bóle głowy mogą mieć swoje podłoże chorobowe i oznaczać początki różnych chorób. Od schorzeń w rodzaju tętniaka, po guza mózgu i wiele innych poważnych problemów. Mogą oznaczać również inne choroby, przy których wzmożone ciśnienie śródczaszkowe powoduje ból głowy. Jeśli więc nasz ból głowy pojawia się często, towarzyszą mu zawroty głowy, wymioty, zachwiania równowagi i inne niepokojące objawy, warto pamiętać, że tabletka przeciwbólowa to o wiele za mało. Potrzebne jest sprawdzenie przyczyn bólu. Warto w takich sytuacjach zgłosić się do neurologa. Z pewnością skieruje nas na badanie tomografem, lub rezonans magnetyczny głowy. Wynik tego badania to obraz tego, co się dzieje w głowie, wszelkie nieprawidłowości są więc łatwe do wykrycia. Ból głowy to coś, czego nie można lekceważyć. Odpowiednie badania pomogą znaleźć jego przyczynę i jeśli zajdzie taka konieczność, wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zdrowie
Rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej – etapy, metody, wskazówki

Rehabilitacja po amputacji kończyny dolnej to złożony i niezwykle istotny proces, który wpływa na życie pacjentów w wielu aspektach. Po stracie kończyny, powrót do sprawności i samodzielności staje się kluczowym celem, a odpowiednia rehabilitacja może znacząco wpłynąć na jakość życia. Proces ten składa się z trzech etapów: szpitalnego, poszpitalnego oraz …

Zdrowie
eGFR – kluczowy wskaźnik zdrowia nerek i jego znaczenie

eGFR, czyli oszacowane przesączanie kłębuszkowe, to kluczowy wskaźnik, który dostarcza istotnych informacji o funkcjonowaniu nerek. W miarę jak rośnie liczba osób cierpiących na choroby nerek, zrozumienie tego wskaźnika staje się coraz bardziej istotne. Dzięki badaniu eGFR możemy wczesniej wykrywać problemy zdrowotne, co pozwala na szybszą interwencję i leczenie. Wartości eGFR …

Zdrowie
Ból cebulek włosów – przyczyny, objawy i skuteczne metody leczenia

Ból cebulek włosów, znany także jako trichodynia, to dolegliwość, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a jej objawy mogą być niezwykle uciążliwe. Często odczuwany przy dotyku, czesaniu czy myciu włosów, wywołuje nieprzyjemne uczucie bólu, pieczenia czy mrowienia na skórze głowy. Cebulki włosów, otoczone zakończeniami nerwowymi, stają się wrażliwe na …