Jakie właściwości ma marokańska glinka Ghassoul?

Medycyna i zdrowie

Szukasz sekretu pięknej cery? Postaw na naturalną pielęgnację marokańską glinką Ghassoul (znaną też jako Rassoul, lub Rhassoul) i w końcu pokochaj swoją skórę! Jakie są plusy stosowania tego niezwykłego kosmetyku? Marokańska glinka Ghassoul właściwości – jak korzystać z tej naturalnej maseczki?

Czym jest Ghassoul?

Glinka ta jest wyjątkowym kosmetykiem, które wydobywać można tylko w jednym miejscu na świecie, czyli w północno– zachodniej części maroko, w okolice miasta Fez. Wydobywa się ją ręcznie z podziemnej kopalni i dopiero wtedy może ona trafić w nasze ręce. Glinka ta jest pod postacią drobnego proszku brązowym kolorze. Ma ona ziemisty zapach, który może niektórym nie odpowiadać. Często używana jest ona w zabiegach SPA i można stosować ją zarówno na twarz i ciało, jak i na włosy.

Marokańska glinka Ghassoul właściwości

Glinka świetnie nadaje się do cery trądzikowej, mieszanej oraz tłustej. Jest ona źródłem wielu minerałów, takich jak krzem, magnez, potas, glin, mieć, czy żelazo. Doskonale oczyszcza ona cerę, wygładza ją i matuje. Ogranicza też wydzielanie sebum i pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych. Ma ona działanie kojące na skórę, która po zabiegu z jej użyciem pozostaje matowa, oczyszczona i miła w dotyku.
Glinkę można stosować jako maseczkę do twarzy i ciała. Wystarczy, że połączymy ją z wodą lub hydrolatem i nałożymy ją na wybrane partie ciała. Oprócz tego, możemy też dodawać ją do kosmetyków, na przykład szamponów, odżywek do włosów i mydełek. Oprócz tego, możemy zafundować sobie kąpiel z glinką. W tym celu, powinniśmy przygotować kąpiel jak zawsze i do wody dodać około 100 g glinki. Taka kąpiel oczyści skórę całego naszego ciała.

Kosmetyk uniwersalny i skuteczny

Jak widać, marokańska glinka Ghassoul ma bardzo dużo różnych zastosowań i właściwości. Świetnie sprawdzi się ona u wielu osób i po pierwszym zabiegu z jej użyciem z pewnością będziemy chcieli wrócić po więcej. Jeśli szukasz naturalnego kosmetyku idealnego, już go znalazłaś.

Medycyna i zdrowie
Fizjoterapia Szczecin: Profesjonalna opieka i wsparcie

Fizjoterapia Szczecin to nie tylko rehabilitacja po urazach, ale także profilaktyka i poprawa jakości życia. W FizjoDab, naszym celem jest zapewnienie pacjentom najwyższej jakości usług fizjoterapeutycznych. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają nam na skuteczne leczenie różnych schorzeń i dolegliwości. Nasze podejście do fizjoterapii jest holistyczne. Zajmujemy się nie tylko leczeniem objawów, …

Medycyna i zdrowie
Jak wybrać najlepszego ortodontę dla siebie i swojej rodziny?

Wybór odpowiedniego ortodonty dla całej rodziny to niełatwe zadanie. Szczególnie jeśli poszukujesz specjalisty w dużym mieście. Masz wtedy oczywiście dużo większy wybór, jednak trudniej jest zweryfikować, czy polecany ortodonta z Wrocławia, czy innego miasta to rzeczywiście dobry wybór dla Ciebie oraz Twoich dzieci. Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań gabinetu ortodontycznego, …

Medycyna i zdrowie
Konsekwencje uzależnienia od nikotyny – jak palenie niszczy Twoje życie?

Czy wiesz, że przeciętny palacz podejmuje w swoim życiu kilkanaście prób rzucenia nałogu? Niestety, tylko 4% Polaków nigdy więcej nie sięga po papierosa [1]. Powodem powrotu do nikotyny mogą być stres, problemy zawodowe, słaba wola i wiele innych. Żeby rzucić palenie raz na zawsze, potrzebne są upór i silna motywacja. …