Jakie właściwości ma marokańska glinka Ghassoul?

Medycyna i zdrowie

Szukasz sekretu pięknej cery? Postaw na naturalną pielęgnację marokańską glinką Ghassoul (znaną też jako Rassoul, lub Rhassoul) i w końcu pokochaj swoją skórę! Jakie są plusy stosowania tego niezwykłego kosmetyku? Marokańska glinka Ghassoul właściwości – jak korzystać z tej naturalnej maseczki?

Czym jest Ghassoul?

Glinka ta jest wyjątkowym kosmetykiem, które wydobywać można tylko w jednym miejscu na świecie, czyli w północno– zachodniej części maroko, w okolice miasta Fez. Wydobywa się ją ręcznie z podziemnej kopalni i dopiero wtedy może ona trafić w nasze ręce. Glinka ta jest pod postacią drobnego proszku brązowym kolorze. Ma ona ziemisty zapach, który może niektórym nie odpowiadać. Często używana jest ona w zabiegach SPA i można stosować ją zarówno na twarz i ciało, jak i na włosy.

Marokańska glinka Ghassoul właściwości

Glinka świetnie nadaje się do cery trądzikowej, mieszanej oraz tłustej. Jest ona źródłem wielu minerałów, takich jak krzem, magnez, potas, glin, mieć, czy żelazo. Doskonale oczyszcza ona cerę, wygładza ją i matuje. Ogranicza też wydzielanie sebum i pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych. Ma ona działanie kojące na skórę, która po zabiegu z jej użyciem pozostaje matowa, oczyszczona i miła w dotyku.
Glinkę można stosować jako maseczkę do twarzy i ciała. Wystarczy, że połączymy ją z wodą lub hydrolatem i nałożymy ją na wybrane partie ciała. Oprócz tego, możemy też dodawać ją do kosmetyków, na przykład szamponów, odżywek do włosów i mydełek. Oprócz tego, możemy zafundować sobie kąpiel z glinką. W tym celu, powinniśmy przygotować kąpiel jak zawsze i do wody dodać około 100 g glinki. Taka kąpiel oczyści skórę całego naszego ciała.

Kosmetyk uniwersalny i skuteczny

Jak widać, marokańska glinka Ghassoul ma bardzo dużo różnych zastosowań i właściwości. Świetnie sprawdzi się ona u wielu osób i po pierwszym zabiegu z jej użyciem z pewnością będziemy chcieli wrócić po więcej. Jeśli szukasz naturalnego kosmetyku idealnego, już go znalazłaś.

Medycyna i zdrowie
Zdrowie na 100%

Nie od dziś wiadomo, że na rynku medycznym dostępne są przeróżne dodatki, suplementy, leki mające na celu podnieść nasze samopoczucie czy wspomóc lekoterapię. Każda lek, który chcemy zacząć przyjmować powinien zostać skonsultowany z lekarzem pod kątem zagrożenia dla naszego zdrowia. Czym są znane wszystkim suplementy? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że …

Medycyna i zdrowie
Jakie są metody na wyprostowanie zębów?

Wiele osób aktywnych zawodowo i społecznie chce szczycić się pięknym i zdrowym uśmiechem. O tym zazwyczaj świadczy kolor i kształt zębów. Większość ludzi zmagających się z różnego rodzaju wadami estetycznymi decyduje się na ich korektę. Poznaj najlepsze metody na wyprostowanie zębów i wybierz spośród nich najlepszą dla siebie. Kiedy konieczne …

Medycyna i zdrowie
Dlaczego warto wybrać doświadczonego alergologa?

Obecnie coraz więcej osób ma poważne problemy z alergią. Jeszcze kilkanaście lat temu tego typu problemy zdrowotne dotykały głównie dzieci, jednak aktualnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Na alergie, którym towarzyszą często różnorodne zmiany skórne, nietolerancje pokarmowe lub też astma, cierpi coraz więcej dorosłych osób. W tej grupie znajdują się także …