Czy wybielanie zębów boli?

Medycyna i zdrowie

Białe zęby kojarzone są przede wszystkim ze zdrowym i estetycznym uśmiechem. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób sięga po rozmaite sposoby na poprawę koloru uzębienia. W drogeriach obecnie dostępne są liczne pasty i nakładki, które mają ułatwić to zadanie. Jednak w dalszym ciągu najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest wizyta u stomatologa. Czy wybielanie zębów boli? Sprawdź, czego możesz się spodziewać podczas zabiegu.

Czy wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym boli?

Wybielanie zębów w dalszym ciągu jest związane z pewnymi mitami, jakie na jego temat krążą. Jednym z najczęściej występujących jest problem z bólem w jamie ustnej. Prawidłowo wykonany zabieg w gabinecie stomatologicznym nie powinien wiązać się z bólem u pacjenta.

Zdarza się, że pojawia się pewien dyskomfort. Jest on związany z nadwrażliwością zębów konkretnej osoby. Dodatkowo zabieg wybielania jest w pewnym stopniu inwazyjny. Wymaga on wyciągnięcia ze szkliwa zanieczyszczeń, resztek zmineralizowanej płytki oraz przebarwień. Jednak w dalszym ciągu te odczucia nie powinny być bolesne.

Dokładny przegląd stanu uzębienia przed zabiegiem wybielania

Dlaczego więc korzystanie z niektórych preparatów do wybielania zębów jest bolesne? Wynika to z bardzo prostego faktu, na który nie zwracają uwagi klienci kupujący zestawy w drogeriach. W gabinecie dentystycznym stomatolog wykonuje dokładny przegląd wszystkich zębów. W ten sposób ocenia, czy nie doszło do uszkodzenia szkliwa lub nie występują żadne ubytki. Jeżeli takie znajduje, przechodzi najpierw do rozwiązania problemów, a wizytę wybielającą przekłada na inny termin.

Dzięki temu żaden ze środków wybielających nie ma możliwości przedostania się do głębszych partii zęba. Właśnie to powoduje ból w przypadku preparatów kupowanych w drogeriach. Samodzielnie pacjent nie jest w stanie ocenić, czy jego zęby nie mają ubytków lub naruszonego szkliwa. Dlatego zalecamy, żeby wybielanie zawsze wykonywać w profesjonalnym gabinecie dentystycznym.

Jedną z placówek, które zajmują się podobnymi zabiegami, jest Madent. Masz możliwość tutaj zapisać się na przegląd dentystyczny oraz zabiegi stomatologii estetycznej. Dzięki odpowiedniemu dobraniu składników wybielających możesz uzyskać trały efekt w krótkim czasie.

Dlaczego wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest trwalsze?

Wybielanie zębów w profesjonalnych gabinetach trwa znacznie krócej. Takie same efekty uzyskasz po godzinie wizyty oraz po kilku tygodniach stosowania preparatów z drogerii. Z czego to wynika? Przede wszystkim lekarz specjalista nie tylko optycznie wybiela Twoje zęby. On również usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałe resztki pokarmu z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo precyzyjnie dobiera stężenia składników oraz same substancje, z jakich skorzysta. Na podstawie oceny Twoich zębów dokładnie wie, co może zastosować, żeby uzyskać jak najlepszy efekt.

W warunkach domowych nie masz możliwości aż tak dokładnie zadbać o oczyszczenie zębów. Optycznie wybielasz je, usuwając jedynie te zanieczyszczenia, które widzisz. Dlatego ten proces jest dłuższy oraz znacznie mniej trwały.

Jak zadbać o białe zęby po zabiegu?

Po zabiegu wybielania zębów możesz mieć wrażenie, że są one bardziej wrażliwe. Rzeczywiście ten stan może utrzymywać się do ok. 2 tygodni. Pamiętaj, że zostały one bardzo dokładnie oczyszczone i potrzebują czasu na regenerację. Ważne jest również, w jaki sposób dbasz o jamę ustną po zabiegu.

Przez pierwsze kilka dni, do 2 tygodni pacjent musi trzymać się tak zwanej białej diety. Nie może sięgać po posiłki oraz napoje barwiące, w tym kawę, herbatę czy buraki. Najlepiej jest postawić wyłącznie na żywność w jasnych kolorach. W ten sposób możesz mieć pewność, że efekt utrzyma się możliwie najdłużej.

Medycyna i zdrowie
Zdrowie na 100%

Nie od dziś wiadomo, że na rynku medycznym dostępne są przeróżne dodatki, suplementy, leki mające na celu podnieść nasze samopoczucie czy wspomóc lekoterapię. Każda lek, który chcemy zacząć przyjmować powinien zostać skonsultowany z lekarzem pod kątem zagrożenia dla naszego zdrowia. Czym są znane wszystkim suplementy? Przede wszystkim warto zaznaczyć, że …

Medycyna i zdrowie
Jakie są metody na wyprostowanie zębów?

Wiele osób aktywnych zawodowo i społecznie chce szczycić się pięknym i zdrowym uśmiechem. O tym zazwyczaj świadczy kolor i kształt zębów. Większość ludzi zmagających się z różnego rodzaju wadami estetycznymi decyduje się na ich korektę. Poznaj najlepsze metody na wyprostowanie zębów i wybierz spośród nich najlepszą dla siebie. Kiedy konieczne …

Medycyna i zdrowie
Dlaczego warto wybrać doświadczonego alergologa?

Obecnie coraz więcej osób ma poważne problemy z alergią. Jeszcze kilkanaście lat temu tego typu problemy zdrowotne dotykały głównie dzieci, jednak aktualnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Na alergie, którym towarzyszą często różnorodne zmiany skórne, nietolerancje pokarmowe lub też astma, cierpi coraz więcej dorosłych osób. W tej grupie znajdują się także …