Najsłodszy arbuz za który słono zapłacisz

Medycyna i zdrowie

Myśląc o arbuzie widzimy klasyczną zieloną skórkę w ciemniejsze i jaśniejsze paski oraz czerwony miąższ z czarnymi pestkami. Jednak na północnej części japońskiej wyspy Hokkaido uprawiany jest wyjątkowy gatunek arbuza. Arbuz Densuk.

Dla prawdziwych smakoszy

Arbuz Densuke wyróżnia się na tle innych arbuzów. Bywa nazywany czarnym melonem przez swój charakterystyczny wygląd. Ma jednolicie czarną, grubą skórkę oraz różowe, soczyste i niezwykle słodki miąższ. Poza tym waży około 8-9 kilogramów i ma kształt idealnej kuli. Pierwsze zbiory tych owoców w sezonie letnim kończą się na około 65 sztukach. Całoroczne oscylują wokół tysiąca sztuk. Jest to kolejna rzecz podbijająca cenę tych owoców.
Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że rosną one tylko w jednym miejscu na jednej plantacji. Należy ona do handlarza produktów morskich, który wspiera lokalne rolnictwo i niezwykle ceni sobie produkcję arbuzów densuke. Zwłaszcza, że są one unikatem na skalę światową.

Cena arbuzów densuke

Zwykle ceny za jednego arbuza oscylują około 200 euro. Jednak najwięcej mówi się o cenach, jakie osiągają na aukcjach. Tam za jednego arbuza liczy się około 6 tysięcy dolarów. Cena wynika z wyjątkowości owocu. Jest to bowiem pierwszy zebrany w danym roku owoc.

Dodatkowo w cenę wchodzi piękne, ręcznie wykonane opakowanie z certyfikatem pochodzenia.
Wszystko to sprawia, że wokół arbuzów urosło wiele szacunku, tradycji i są one ważnym elementem kultury japońskiej. Między innymi uznaje się, że otrzymanie na ślubie w podarku arbuza densuke oznacza wielki szacunek wobec pary młodej, a także jest sposobem na wyrażenie życzeń szczęścia i pomyślności.

Słodycz zamknięta w czarnej skorupie

Osoby, które miały okazję spróbować tego arbuza zachwalają jego słodycz. Nawet w jednym z wywiadów dla gazety LA Times, japoński ekspert określił, że smak tych owoców nie jest podobny do żadnego innego. Stwierdził, że słodycz tego miąższu to nowy poziom słodyczy dla naszego podniebienia.
Cóż, na pewno skosztowanie wcześniej tego owocu jest słono opłacone.

 

Medycyna i zdrowie
Siemię lniane w pielęgnacji

Siemię lniane i jego właściwości Ziarenka lnu pospolitego, czyli inaczej siemię lniane, ma bardzo szerokie zastosowanie. Posiada wiele wartości odżywczych, dlatego warto spożywać je regularnie. Czy wiesz jednak, że dobrze działa również na urodę? Efekty regularnego stosowania lnu pospolitego z pewnością zaskoczą Cię pozytywnie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz …

Medycyna i zdrowie
Astma: kontrolowanie choroby, aby przestać się dusić.

Astma jest przewlekłą chorobą zapalną oskrzeli, która dotyka wiele miliony ludzi, zarówno dzieci jak i dorosłych. To, czego astmatycy się boją, to atak astmy. Jednak zapobieganie atakom astmy i łagodzenie ich, gdy już wystąpią, jest możliwe dzięki odpowiedniemu leczeniu lub stosowaniu się do poniższych wskazówek. Astma: objawy. Mechanizm patologiczny astmy …

Medycyna i zdrowie
Krwawienie z nosa – przykra dolegliwość.

Krwawienia z nosa lub epistaksja są bardzo częste zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dobra wiadomość jest taka, że w zdecydowanej większości przypadków nie jest to nic poważnego! Możesz go zatrzymać samodzielnie za pomocą kilku prostych gestów. Istnieją jednak również cięższe formy, wymagające prawdziwego leczenia… Możliwe przyczyny, techniki zatrzymywania …