Peeling kawitacyjny a ciąża
- By : Medlightpolska.pl
- Category : Medycyna i zdrowie
Peeling kawitacyjny to ostatnio jeden z najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych przez kobiety zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w zaciszu domowym. Ma on zbawienny wpływ na każdy rodzaj cery, zarówno tłustej jak i suchej. Z tego też powodu warto zastanowić się, czy są osoby, które nie powinny go wykonywać. Jednym z często wymienianych przeciwwskazań jest oczywiście okres ciąży. Dlaczego nie należy wykonywać wówczas tego zabiegu? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Dlaczego nie powinno się wykonywać peelingu kawitacyjnego w ciąży?
Peeling kawitacyjny z reguły ma doskonały wpływ na nasza cerę, a także jest doskonałym przygotowaniem do innych zabiegów, na przykład nawilżających. W przypadku cery suchej, dodaje skórze blasku a nawet likwiduje zmarszczki, a jeśli chodzi o skórę tłustą i mieszaną dokładnie oczyszcza i zmniejsza ilość wydzielanego sebum. Również kobietom w ciąży mogą przydarzać się problemy skórne i wiele pań w stanie błogosławionym chętnie zdecydowałoby się wykonać tego typu zabieg. Niestety nie jest on wykonywany, ponieważ w jego trakcie wykorzystuje się ultradźwięki. Niestety nie ma informacji, jaki wpływ na maluszka ma tego typu działanie. Dlatego też uważa się, że peeling kawitacyjny w ciąży nie powinien być wykonywany, ze względu na zdrowie dziecka. Nie jest to jedyny zabieg nie wykonywany przez kosmetyczki w trakcie trwania ciąży, więc zawsze warto przez każdym zabiegiem uprzedzić profesjonalistów i naszym stanie zdrowia. Być może będzie trzeba przełożyć niektóre plany.
Pamiętajmy zawsze by uprzedzać osoby pracujące w salonie kosmetycznym i naszym stanie zdrowia jeszcze przed zabiegiem. Profesjonalistki wykonujące swój zawód dokładnie i sumienie również powinny przeprowadzić z nami odpowiedni wywiad, by w razie czego wykluczyć ewentualne powikłania. Pamiętajmy, ze coraz więcej zabiegów wykorzystuje najnowsze technologie by dbać o nasza urodę, dlatego też część zabiegów nie powinna być stosowana w trakcie trwania ciąży i w niektórych stanach chorobowych.