Czy wybielanie zębów boli?

Medycyna i zdrowie

Białe zęby kojarzone są przede wszystkim ze zdrowym i estetycznym uśmiechem. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób sięga po rozmaite sposoby na poprawę koloru uzębienia. W drogeriach obecnie dostępne są liczne pasty i nakładki, które mają ułatwić to zadanie. Jednak w dalszym ciągu najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest wizyta u stomatologa. Czy wybielanie zębów boli? Sprawdź, czego możesz się spodziewać podczas zabiegu.

Czy wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym boli?

Wybielanie zębów w dalszym ciągu jest związane z pewnymi mitami, jakie na jego temat krążą. Jednym z najczęściej występujących jest problem z bólem w jamie ustnej. Prawidłowo wykonany zabieg w gabinecie stomatologicznym nie powinien wiązać się z bólem u pacjenta.

Zdarza się, że pojawia się pewien dyskomfort. Jest on związany z nadwrażliwością zębów konkretnej osoby. Dodatkowo zabieg wybielania jest w pewnym stopniu inwazyjny. Wymaga on wyciągnięcia ze szkliwa zanieczyszczeń, resztek zmineralizowanej płytki oraz przebarwień. Jednak w dalszym ciągu te odczucia nie powinny być bolesne.

Dokładny przegląd stanu uzębienia przed zabiegiem wybielania

Dlaczego więc korzystanie z niektórych preparatów do wybielania zębów jest bolesne? Wynika to z bardzo prostego faktu, na który nie zwracają uwagi klienci kupujący zestawy w drogeriach. W gabinecie dentystycznym stomatolog wykonuje dokładny przegląd wszystkich zębów. W ten sposób ocenia, czy nie doszło do uszkodzenia szkliwa lub nie występują żadne ubytki. Jeżeli takie znajduje, przechodzi najpierw do rozwiązania problemów, a wizytę wybielającą przekłada na inny termin.

Dzięki temu żaden ze środków wybielających nie ma możliwości przedostania się do głębszych partii zęba. Właśnie to powoduje ból w przypadku preparatów kupowanych w drogeriach. Samodzielnie pacjent nie jest w stanie ocenić, czy jego zęby nie mają ubytków lub naruszonego szkliwa. Dlatego zalecamy, żeby wybielanie zawsze wykonywać w profesjonalnym gabinecie dentystycznym.

Jedną z placówek, które zajmują się podobnymi zabiegami, jest Madent. Masz możliwość tutaj zapisać się na przegląd dentystyczny oraz zabiegi stomatologii estetycznej. Dzięki odpowiedniemu dobraniu składników wybielających możesz uzyskać trały efekt w krótkim czasie.

Dlaczego wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest trwalsze?

Wybielanie zębów w profesjonalnych gabinetach trwa znacznie krócej. Takie same efekty uzyskasz po godzinie wizyty oraz po kilku tygodniach stosowania preparatów z drogerii. Z czego to wynika? Przede wszystkim lekarz specjalista nie tylko optycznie wybiela Twoje zęby. On również usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałe resztki pokarmu z przestrzeni międzyzębowych. Dodatkowo precyzyjnie dobiera stężenia składników oraz same substancje, z jakich skorzysta. Na podstawie oceny Twoich zębów dokładnie wie, co może zastosować, żeby uzyskać jak najlepszy efekt.

W warunkach domowych nie masz możliwości aż tak dokładnie zadbać o oczyszczenie zębów. Optycznie wybielasz je, usuwając jedynie te zanieczyszczenia, które widzisz. Dlatego ten proces jest dłuższy oraz znacznie mniej trwały.

Jak zadbać o białe zęby po zabiegu?

Po zabiegu wybielania zębów możesz mieć wrażenie, że są one bardziej wrażliwe. Rzeczywiście ten stan może utrzymywać się do ok. 2 tygodni. Pamiętaj, że zostały one bardzo dokładnie oczyszczone i potrzebują czasu na regenerację. Ważne jest również, w jaki sposób dbasz o jamę ustną po zabiegu.

Przez pierwsze kilka dni, do 2 tygodni pacjent musi trzymać się tak zwanej białej diety. Nie może sięgać po posiłki oraz napoje barwiące, w tym kawę, herbatę czy buraki. Najlepiej jest postawić wyłącznie na żywność w jasnych kolorach. W ten sposób możesz mieć pewność, że efekt utrzyma się możliwie najdłużej.

implanty zębów
Medycyna i zdrowie
Co warto wiedzieć o implantach zębów: Przebieg zabiegu, wskazania i przeciwwskazania

Implanty zębowe to niewątpliwie jedna z najbardziej rewolucyjnych innowacji stomatologicznych ostatnich czasów. Stanowią one trwałe i estetyczne rozwiązanie dla osób borykających się z utratą zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych implanty są sztucznie wszczepianymi korzeniami, które zapewniają solidne i stabilne podparcie dla korony zębowej. Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji implanty zębowe …

Medycyna i zdrowie
Dofinansowania dla placówek medycznych – wsparcie w cyfryzacji dokumentacji

Placówki medyczne w Polsce mają szansę na dynamiczny rozwój dzięki dostępnym programom dofinansowań. Inwestycje w technologie cyfrowe, takie jak system IC Pen, pozwalają na automatyzację dokumentacji medycznej, co wpływa na efektywność zarządzania i poprawia jakość usług zdrowotnych. Dostępne programy dofinansowań Jednym z wiodących projektów jest Program FEnIKS, który oferuje środki …

Medycyna i zdrowie
Idealny uśmiech – to musisz wiedzieć!

Każdy z nas chciałby prezentować w uśmiechu równe i białe zęby, ponieważ jest to uniwersalna cecha urody i zdrowia. Wada zgryzu nie przekreśla na to szans, ponieważ współczesna ortodoncja pozwala na korygowanie niedoskonałości praktycznie w każdym wieku! Czy chcesz poznać niezawodne sposoby i praktyczne wskazówki? Czytaj dalej! Zainteresuje Cię również: …