Siemię lniane w pielęgnacji
- By : Medlightpolska.pl
- Category : Medycyna i zdrowie
Siemię lniane i jego właściwości
Ziarenka lnu pospolitego, czyli inaczej siemię lniane, ma bardzo szerokie zastosowanie. Posiada wiele wartości odżywczych, dlatego warto spożywać je regularnie. Czy wiesz jednak, że dobrze działa również na urodę? Efekty regularnego stosowania lnu pospolitego z pewnością zaskoczą Cię pozytywnie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.
Siemię lniane na zdrowie
Co takiego jest w ziarenkach lnu pospolitego, że tak często wspomina się o ich właściwościach prozdrowotnych? Oto lista tego, co jest odpowiedzialne za właściwości tych niepozornych ziarenek:
- błonnik – działa korzystnie na jelita, obniża także poziom cholesterolu,
- kwasy tłuszczowe omega-3 – odpowiedzialne za obniżanie poziomu trójglicerydów,
- sterole roślinne – chronią przed wolnymi rodnikami,
- magnez, cynk, selen, wapń, miedź potas – zawartość tych składników jest bardzo ważna.
To tylko niektóre z wartości, jakie znajduję się w siemieniu lnianym. Można je spożywać na wiele sposobów. Wśród najbardziej popularnych można wymienić siemię lnianę jako posypka, w formie kisielu lub napoju. Każdy może odkryć najlepszą dla siebie formę, a z pewnością warto chociaż spróbować.
Również dla skóry
Nie jest tajemnicą, iż natura najlepiej wpływa na stan i wygląd skóry człowieka. Warto więc wykorzystać dostępne możliwości i naturalnie wspierać pielęgnację twarzy. Siemię lniane maseczka na twarz potrafi zdziałać wiele dobrego przy regularnej pielęgnacji. Jej wykonanie jest bardzo łatwe. Wystarczy połączyć ze sobą trzy łyżki siemienia lnianego z połową szklanki ciepłej wody. Po ostygnięciu mieszanki, trzeba dodać do niej sok z połowy cytryny. Następnie nakładamy maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy. Taka odżywcza mikstura powinna pozostać na skórze przez około dwadzieścia minut. Po upływie tego czasu należy zmyć ją ciepłą, ale nie gorącą wodą. Jakie będą efekty? Możesz liczyć na:
- nawilżenie skóry,
- uzyskanie gładkości skóry,
- niwelowanie stanu zapalnego,
- przywrócenie skórze prawidłowej gospodarki wodnej