Naturalne sposoby na łagodzenie bólu menstruacyjnego

Zdrowie

Naturalne sposoby na łagodzenie bólu menstruacyjnego

Rokrocznie wiele kobiet boryka się z bólem menstruacyjnym. Nieraz jest on tak silny, że uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Zamiast jednak sięgać po tabletki przeciwbólowe, warto skorzystać z naturalnych sposobów na łagodzenie bólu menstruacyjnego. W artykule przedstawiamy kilka sposobów, które warto wypróbować.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta to podstawa w łagodzeniu bólu menstruacyjnego. Należy unikać przetworzonej żywności, cukru oraz tłustych potraw. Zamiast tego warto postawić na warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Zawarte w nich składniki odżywcze wpłyną korzystnie na nasz organizm, a także pomogą zniwelować ból.

Zioła

Zioła od wieków stosowane są do łagodzenia bólu menstruacyjnego. Jednym z najpopularniejszych jest dziurawiec, którego działanie przypomina działanie antydepresantów. Można go spożywać w formie herbatki lub preparatów ziołowych. Kolejnym znanym ziołem, które pomaga w łagodzeniu bólu menstruacyjnego jest rumianek. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a także łagodzi skurcze.

Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia fizyczne to kolejny sposób na łagodzenie bólu menstruacyjnego. Wprowadzając do swojej codziennej rutyny ćwiczenia aerobowe, takie jak joga czy pilates, zwiększymy elastyczność ciała i poprawimy krążenie. To z kolei przyczyni się do zmniejszenia bólu.

Ciepło

Ciepło to doskonały sposób na zniwelowanie bólu menstruacyjnego. Można wykorzystać termofor lub nakładać ciepłe okłady na krzyż lub brzuch. Ciepłe kąpiele z olejem eterycznym z lawendy czy mięty też są skutecznym sposobem na łagodzenie bólu.

Relaks

Relaks to kolejny skuteczny sposób na łagodzenie bólu menstruacyjnego. Można wykorzystać aromaterapię, słuchać muzyki relaksacyjnej lub zrobić sobie relaksujący masaż. Ważne, aby poświęcić czas i zadbać o siebie.

Podsumowanie

Ból menstruacyjny to problem, z którym wiele kobiet boryka się każdego miesiąca. Zamiast jednak sięgać po tabletki przeciwbólowe, warto wypróbować naturalne sposoby na łagodzenie tego bólu. Zdrowa dieta, zioła, ćwiczenia fizyczne, ciepło oraz relaks to skuteczne sposoby na pozbycie się bólu menstruacyjnego. Warto pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na różne sposoby. Dlatego warto wypróbować kilka metod i znaleźć te, które będą działać najlepiej dla nas.

Artykuł powstał we współpracy z do-trzech-razy.pl

Zdrowie
Suplementy na sen

Rozpatrując złożoną i wielowątkową dziedzinę suplementów diety, należy skupić się na trzech kluczowych aspektach zdrowotnych, które zyskały szczególne znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań i problemów. Suplementy na porost włosów, suplementy na potencję oraz suplementy na sen wydają się być szczególnie popularne wśród szerokiego spektrum konsumentów, którzy poszukują wsparcia w różnych …

Zdrowie
Jak uprawiać sport latem? To trzeba wiedzieć!

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, ale zmniejsza także ryzyko wielu chorób, choćby nowotworowych. Jednocześnie poprawia samopoczucie. Niestety latem bardziej nam się nie chce ćwiczyć, bo wolimy spędzać czas na plaży. Ale tak nie może być. Nawet latem nie można rezygnować z aktywności. Dziś podpowiemy Wam, jak uprawiać sport …

Zdrowie
Nietrzymanie moczu – objawy i profilaktyka

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, ale wymaga interwencji lekarza. Częste zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych schorzeń, dlatego jest tak ważne, żeby udać się na konsultację do specjalisty. Zapalenie pęcherza moczowego a wysiłkowe nietrzymanie moczu Za utrzymanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj oddawanie moczu odbywa się ok. 6 x …