Aktywności dla rocznego dziecka

Luźne tematy

Jeśli jesteś rodzicem rocznego dziecka pewnie zastanawiasz się jak zająć czas swojej pociechy. Małe dzieci są w końcu ciekawe całego świata, niezwykle ruchliwe, a przy tym również wrażliwe na możliwe urazy. Niestety nie są jeszcze świadome tego, że mogą sobie coś zrobić. Dlatego bardzo ważne jest by w kontrolowany sposób zajmować ich czas czymś ciekawym, rozwijającym i zaspokajającym ich ciekawość. Tylko co takiego może to być?

Zabawy z rocznym dzieckiem

Zabawa jest bardzo ważną częścią rozwoju małych dzieci. Poprzez zabawę nie tylko dobrze się bawią, ale też poznają otaczający ich świat oraz rozwijają swoje własne umiejętności. Zwłaszcza niektóre zabawy są polecane w wieku około roku. Oto kilka z nich.

Tor przeszkód

Jeżeli z powodu złej pogody musisz siedzieć z dzieckiem w domu na pewno zastanawiasz się, jak bezpiecznie spożytkować jego energię. Taką opcją w domowych warunkach może być tor przeszkód.
Ustaw kilka poduszek i pluszowych zwierzątek na macie lub dywanie. Następnie pokaż dziecku jak może przejść tor i obserwuj jak maluch z radością próbuje pokonać go samemu. Dzięki miękkiemu podłożu nie zrobi sobie krzywdy, a pluszaki i poduszki za każdym razem możesz inaczej ustawić zmieniając tor.
Zabawa gwarantowana na całe deszczowe popołudnie. W dodatku połączona z rozwojem koordynacji dziecka.

Rysowanie

Dzieci w wieku około roku zaczynają interesować się wszelkimi kreatywnymi rzeczami, jak kredki, mazaki, czy farbki. Dodatkowo kolorowe naklejki i możesz wymyślić naprawdę ciekawą zabawkę z dzieckiem na naprawdę dłuższy czas.
Przy czym mogą powstać naprawdę ciekawe pierwsze prace twojego malucha.

Plastelina, modelina, masa solna

Dzieci w wieku około roku nie są może w stanie lepić z plasteliny lub modeliny jak starsze dzieci. Jednak nie oznacza to, że te wszystkie rzeczy jak masa solna, czy plastelina nie będą dla niego ciekawe. Wręcz przeciwnie – ugniatanie plasteliny i modeliny bardzo zainteresuje takiego młodego człowieka. W końcu to coś nowego, co da się tak gnieść! Oczywiście pamiętaj pilnować pociechy, by nie próbowała brać ich do buzi i połknąć!

Luźne tematy
Odkryj magię nauki przez zabawę z “Fajne rzeczy z niefajnych śmieci. Jak to zrobić” i “Gra pamięć pojazdy” na Matfel.pl

W dzisiejszych czasach, gdy edukacja ekologiczna i rozwój naszych dzieci jest bardzo ważny, Matfel.pl prezentuje dwa niezwykłe produkty, które łączą zabawę z nauką i kreatywnością. “Fajne rzeczy z niefajnych śmieci. Jak to zrobić” oraz “Gra pamięć pojazdy” od ADAMIGO to doskonałe narzędzia, które nie tylko zapewnią godziny wspaniałej zabawy, ale …

Luźne tematy
Ile kosztuje wypranie koca w pralni chemicznej?

Niektórym pralnia chemiczna kojarzy się wyłącznie z usługami prania odzieży. Tymczasem zakres oferowanych usług jest o wiele większy. Oddając tam rzeczy możemy liczyć nie tylko na ich odplamianie czy wyprasowanie. Pralnie (takie jak EBS) przyjmują do czyszczenia odzież skórzaną, futra, kożuchy, obuwie oraz tekstylia. Pranie niektórych rzeczy w warunkach domowych …

Luźne tematy
Franczyza w branży odzieżowej – dlaczego warto?

Otwieranie nowego biznesu to spore ryzyko, warto więc rozważyć opcję franczyza odzież. Dlaczego? Dużo łatwiej coś sprzedać, gdy się pracuje pod szyldem znanej marki. Firma, która ma renomę, gwarantuje łatwiejszy start. Rozpoznawalna marka to nie wszystko, co otrzymujemy od franczyzodawcy. Co jeszcze można zyskać, decydując się na tę formę współpracy? …