BMI – Co osiągamy dzięki wyliczeniom?

Zdrowie

Body Mass Index czyt. Body mass indeks tak zwany ‘Kalkulator BMI’ Zyskuje w dzisiejszych czasach sporą popularnością. Wchodząc w standardowy kalkulator jedyne co musimy zaznaczyć to naszą płeć, oraz wpisać wzrost i wagę. Dzięki danemu kalkulatorowi możemy szybko i wygodnie sprawdzić wskaźnik masy ciała. Cała procedura jest wyliczana dzieląc masę działa w kilogramach przez wzrost do kwadratu w metrach. Może nam się to wydawać skomplikowane, ale ważna jest też wygoda, którą dostajemy od takiego programu.

Standardowy zakres BMI

  • Mniej jak wskaźnik 16: wygłodzenie.
  • Między 16 – 16.00: wychudzenie.
  • Między 17 – 18.49: niedowaga.
  • Między 18.5 – 24.99: wartość BMI prawidłowa.
  • Między 25 – 29.99: nadwaga.
  • Między 30 – 34.99: Pierwszy stopień otyłości.
  • Między 35 – 39.99: Drugi stopień otyłości.
  • Powyżej wskaźnika 40 wnioskuje już skrajną otyłość.

Jak widać poprzez sam wskaźnik możemy się dowiedzieć w jakim wskaźniku się znajdujemy. Oczywiście nie można się tylko nim sugerować, ponieważ sama aktywność fizyczna, przygotowania do zawodów konkretnej dyscypliny pokaże co innego, niż w przygotowaniu tego przez internetowy kalkulator.
Niektóre kalkulatory BMI dają nam od razu przeliczenia dziennego zapotrzebowania. Czeka nas tam mini wywiad wobec wzrostu, wagi, wieku i aktywności fizycznej, ale druga strona medalu jest taka, że po wszystkim dostajemy kompletne wyliczenie dziennej dawki kalorii, białka, węglowodanów oraz tłuszczy.
Coraz więcej ludzi preferuje internetowe sprawdzenie swojego BMI lub zapotrzebowania z różnych powodów, kompleksy są tu kluczowym słowem. Ciężko stać w bieliźnie przed kimś obcym by nam wyliczał i oceniał co powinniśmy zrobić. Badania od 2019 roku potwierdziły, że ponad połowa Polaków ma problem z nadwagą.
Wskaźniki takie jak czyt. Body max indeks mogą nam pomóc reagować szybciej niż zamierzamy. Czasem sami nie zauważamy gromadzenia się tkanki tłuszczowej, a nie ważąc się raz w tygodniu i patrząc codziennie w lustro ciężko jest określić czy nam się przybrało, czy jednak straciło.

Zdrowie
Suplementy na sen

Rozpatrując złożoną i wielowątkową dziedzinę suplementów diety, należy skupić się na trzech kluczowych aspektach zdrowotnych, które zyskały szczególne znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań i problemów. Suplementy na porost włosów, suplementy na potencję oraz suplementy na sen wydają się być szczególnie popularne wśród szerokiego spektrum konsumentów, którzy poszukują wsparcia w różnych …

Zdrowie
Jak uprawiać sport latem? To trzeba wiedzieć!

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, ale zmniejsza także ryzyko wielu chorób, choćby nowotworowych. Jednocześnie poprawia samopoczucie. Niestety latem bardziej nam się nie chce ćwiczyć, bo wolimy spędzać czas na plaży. Ale tak nie może być. Nawet latem nie można rezygnować z aktywności. Dziś podpowiemy Wam, jak uprawiać sport …

Zdrowie
Nietrzymanie moczu – objawy i profilaktyka

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, ale wymaga interwencji lekarza. Częste zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych schorzeń, dlatego jest tak ważne, żeby udać się na konsultację do specjalisty. Zapalenie pęcherza moczowego a wysiłkowe nietrzymanie moczu Za utrzymanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj oddawanie moczu odbywa się ok. 6 x …