BMI – Co osiągamy dzięki wyliczeniom?

Zdrowie

Body Mass Index czyt. Body mass indeks tak zwany ‘Kalkulator BMI’ Zyskuje w dzisiejszych czasach sporą popularnością. Wchodząc w standardowy kalkulator jedyne co musimy zaznaczyć to naszą płeć, oraz wpisać wzrost i wagę. Dzięki danemu kalkulatorowi możemy szybko i wygodnie sprawdzić wskaźnik masy ciała. Cała procedura jest wyliczana dzieląc masę działa w kilogramach przez wzrost do kwadratu w metrach. Może nam się to wydawać skomplikowane, ale ważna jest też wygoda, którą dostajemy od takiego programu.

Standardowy zakres BMI

  • Mniej jak wskaźnik 16: wygłodzenie.
  • Między 16 – 16.00: wychudzenie.
  • Między 17 – 18.49: niedowaga.
  • Między 18.5 – 24.99: wartość BMI prawidłowa.
  • Między 25 – 29.99: nadwaga.
  • Między 30 – 34.99: Pierwszy stopień otyłości.
  • Między 35 – 39.99: Drugi stopień otyłości.
  • Powyżej wskaźnika 40 wnioskuje już skrajną otyłość.

Jak widać poprzez sam wskaźnik możemy się dowiedzieć w jakim wskaźniku się znajdujemy. Oczywiście nie można się tylko nim sugerować, ponieważ sama aktywność fizyczna, przygotowania do zawodów konkretnej dyscypliny pokaże co innego, niż w przygotowaniu tego przez internetowy kalkulator.
Niektóre kalkulatory BMI dają nam od razu przeliczenia dziennego zapotrzebowania. Czeka nas tam mini wywiad wobec wzrostu, wagi, wieku i aktywności fizycznej, ale druga strona medalu jest taka, że po wszystkim dostajemy kompletne wyliczenie dziennej dawki kalorii, białka, węglowodanów oraz tłuszczy.
Coraz więcej ludzi preferuje internetowe sprawdzenie swojego BMI lub zapotrzebowania z różnych powodów, kompleksy są tu kluczowym słowem. Ciężko stać w bieliźnie przed kimś obcym by nam wyliczał i oceniał co powinniśmy zrobić. Badania od 2019 roku potwierdziły, że ponad połowa Polaków ma problem z nadwagą.
Wskaźniki takie jak czyt. Body max indeks mogą nam pomóc reagować szybciej niż zamierzamy. Czasem sami nie zauważamy gromadzenia się tkanki tłuszczowej, a nie ważąc się raz w tygodniu i patrząc codziennie w lustro ciężko jest określić czy nam się przybrało, czy jednak straciło.

Zdrowie
Jak działa ekspres przelewowy?

Ekspres przelewowy zdobywa wśród miłośników kawy coraz większe uznanie. Sprzęt pozwala bowiem na wydobycie bardzo klarownej i czystej esencji charakteryzującej się niebywałym smakiem i aromatem. Dowiedz się, jak działa ekspres przelewowy i co warto o nim wiedzieć? Zainteresuje Cię również: Czy kawa jest zdrowa? Istnieje bardzo wiele sprzecznych opinii, które …

Zdrowie
Jak działa pasta wybielająca i czy jest skuteczna? Odpowiadamy!

Wiele osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Sposobem na rozjaśnienie zębów może być stosowanie odpowiedniej pasty. Czy takie preparaty rzeczywiście działają? Na czym polega sekret wybielających past do mycia zębów? Co powoduje powstawanie przebarwień na zębach? Przyczyną pojawienia się przebarwień na zębach jest nie tylko niewłaściwa higiena. Często za ciemnienie szkliwa …

Zdrowie
Naturalne suplementy

O suplementach słyszał już chyba każdy. Jeszcze kilkanaście lat temu nie były one tak popularne jak dziś. Wtedy również nie ufaliśmy za bardzo suplementom, ponieważ można było je kupić bez recepty. Woleliśmy zażywać leki przepisane przez lekarza. Dzisiaj jednak podejście do suplementów bardzo się zmieniło. Mamy większą wiedzę na ich …