Co wiesz o żelkach?

Luźne tematy

Żelki owocowe kochają dzieci, ale też niektórzy dorośli. To słodki przysmak, o pięknych i fantazyjnych kształtach, który nie dość, że pysznie smakuje, to jeszcze wygląda po prostu uroczo. Jak powstają żelki, z czego się je produkuje?

Żelki – krótki opis produkcji

Wszystko zaczyna się od zaprojektowania kształtu. Rysunek wykonuje się ręcznie i skanuje lub tworzy od razu w wirtualnym świecie. Z pomocą odpowiedniej frezarki wycina się preferowany kształt żelka w gipsie (na przykład może to być legendarny miś).

W kolejnym etapie na taśmociągu umieszcza się skrzynki wypełnione proszkiem skrobiowym, w który, odciska się wykonane wcześniej gipsowe stemple. Kolejnym etapem jest wypełnienie żelków gorącą płynną miksturą, w której składzie znajduje się żelatyna i soki owocowe.
Gdy żelki wystygną, są powlekane woskiem, dzięki któremu zyskują charakterystyczny połysk.

W ten sposób powstaje większość produktów, dostępnych na rynku. Niektóre żelki bywają jednak wytłaczane przez prasę ślimakową.

Żelki kalorie – czy warto jeść żelki?

Żelki składają się z żelatyny i soków owocowych. Ich wartość energetyczna wynosi około 375 kcal.

 

Luźne tematy
Czy można ułatwić sobie wygraną w grach losowych?

Każdy chciałby mieć wielkie pieniądze na koncie, wiąże się to z niezależnością od nikogo, ale przede wszystkim można wówczas zrealizować wszelkie marzenia. Wygrana w lotto odmieniła życie wielu ludzi, może tym razem odmienić każdego z nas, wystarczy zakupić jeden kupon i sprawdzić wyniki losowania dużego lotka. Oczywiście należy się nie …