Typy sylwetek kobiecych – jak dobrać odpowiednie ubrania do swojej figury

Zdrowie

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna staje się idea body positivity, czyli akceptowania swojego ciała w każdej postaci. Jednakże, nie oznacza to, że nie można starać się ładniej prezentować i podkreślać swoich atutów. Aby to osiągnąć, warto zwrócić uwagę na typ swojej sylwetki i dobierać odpowiednie do niej ubrania. Przedstawiamy zatem najpopularniejsze typy sylwetek kobiecych oraz wskazówki dotyczące tego, jak dobrać do niej odpowiednie stroje.

1. Typ jabłka
Ten typ sylwetki charakteryzuje się obfitszym biustem i brakiem wcięcia w talii. Nogi zwykle są szczupłe. Aby dobrze dobrać ubrania dla takiej sylwetki, należy unikać obcisłych ubrań. Zamiast tego, należy wybierać stroje o luźniejszym kroju, które będą delikatnie układać się na ciele. Dobrym pomysłem będzie także skupienie uwagi na dekolcie, np. poprzez noszenie koszul lub bluzek z odkrytymi ramionami.

1. Typ gruszki
Typ sylwetki, w którym szerokie biodra i uda są bardziej widoczne niż górna część ciała. Takie ciało charakteryzuje się zwykle małym biustem oraz wąskimi ramionami. W dzisiejszych czasach, typ gruszki stał się wyjątkowo popularny i uważany jest za bardzo kobiecy. Aby podkreślić jej atuty, warto nosić bluzki odsłaniające ramiona lub wycięcia pod szyją. Nie warto natomiast krępować się względem swoich ud. Dobrze dobrane spodnie lub sukienki mogą podkreślić ich kształt i optycznie wydłużyć nogi.

1. Typ klepsydry
Ten typ sylwetki jest uważany za typ idealny, charakteryzujący się idealnym połączeniem szerszej górnej części ciała z wcięciem w talii oraz podobnie umięśnionymi udami i ramionami. Aby podkreślić swoje kształty, warto nosić ubrania dopasowane do ciała, np. sukienki ołówkowe czy proste spodnie. Uwagę warto skupić także na detalach, jak np. paski w talii.

1. Typ brzoskwiniowy
Charakteryzuje się on mniejszymi ramionami, delikatniejszym biustem i bardziej okrągłymi biodrami. Taki typ sylwetki jest bardzo kobiecy i romantyczny. Aby korzystnie podkreślić swoje kształty, warto wybierać sukienki o lekko rozkloszowanym dole, które delikatnie opadają na biodra. Uwagę warto także zwrócić na kolorystykę ubrań – jasne, delikatne kolory będą idealne dla typu brzoskwiniowego.

1. Typ prostokątny
Ten typ sylwetki charakteryzuje się jednakową szerokością ramion i bioder oraz brakiem wyraźnie zarysowanej talii. Aby delikatnie podkreślić kobiece kształty, warto wybierać ubrania, które dodają twarzy trochę kształtu, jak np. suknie a’la empire. Warto także postawić na urozmaicenie stroju z pomocą dodatków, np. odpowiednio dobrane pasy.

Podsumowując, aby wyglądać pięknie, warto dopasować swoje ubrania do swojej sylwetki. Dobrze dobrany strój, który pięknie podkreśla atuty, z pewnością zwiększy naszą pewność siebie i sprawi, że poczujemy się komfortowo we własnym ciele.

Zdrowie
Suplementy na sen

Rozpatrując złożoną i wielowątkową dziedzinę suplementów diety, należy skupić się na trzech kluczowych aspektach zdrowotnych, które zyskały szczególne znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań i problemów. Suplementy na porost włosów, suplementy na potencję oraz suplementy na sen wydają się być szczególnie popularne wśród szerokiego spektrum konsumentów, którzy poszukują wsparcia w różnych …

Zdrowie
Jak uprawiać sport latem? To trzeba wiedzieć!

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, ale zmniejsza także ryzyko wielu chorób, choćby nowotworowych. Jednocześnie poprawia samopoczucie. Niestety latem bardziej nam się nie chce ćwiczyć, bo wolimy spędzać czas na plaży. Ale tak nie może być. Nawet latem nie można rezygnować z aktywności. Dziś podpowiemy Wam, jak uprawiać sport …

Zdrowie
Nietrzymanie moczu – objawy i profilaktyka

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, ale wymaga interwencji lekarza. Częste zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych schorzeń, dlatego jest tak ważne, żeby udać się na konsultację do specjalisty. Zapalenie pęcherza moczowego a wysiłkowe nietrzymanie moczu Za utrzymanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj oddawanie moczu odbywa się ok. 6 x …