Naturalne sposoby na łagodzenie dolegliwości PMS

Zdrowie

Naturalne sposoby na łagodzenie dolegliwości PMS

Okres składa się nie tylko z krwawienia, ale także z poważnych dolegliwości fizycznych i emocjonalnych. PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) jest jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się kobiety. Niektóre z objawów to bóle brzucha, bóle głowy, zmiana nastroju, bóle piersi, odczucie ciężaru i skurcze. Oto kilka naturalnych sposobów, które pomogą ci na złagodzenie tych dolegliwości.

Utrzymuj aktywność fizyczną

Spośród wielu sposobów na złagodzenie objawów PMS , regularna aktywność fizyczna jest jednym z najskuteczniejszych. Ćwicz nawet 30 minut dziennie, aby zwiększyć poziom endorfin, zwanego hormonem szczęścia. Wybierz ćwiczenia, które lubisz i które sprawiają ci przyjemność, takie jak joga, pływanie, spacerowanie, jogging, piłka nożna czy taniec.

Przyjmuj suplementy

Niektóre suplementy dietetyczne mogą pomóc w łagodzeniu objawów PMS. Zawierają składniki odżywcze takie jak magnez, witamina B6, kwas gamma-linolenowy (GLA) i kwas omega-3, które są korzystne dla zdrowia menstruacyjnego. Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek suplement, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Zmniejsz stres

Stres może wpłynąć na zdrowie i na nasze samopoczucie; dlatego ważne jest, aby zminimalizować jego wpływ na nas. W okresie PMS, gdy objawy są znacznie intensywniejsze, stres może pogłębić dolegliwości. Wprowadz metodę odkładania stresu; czytaj książki, rozwiązuj łamigłówki, słuchaj muzyki lub skorzystaj z medytacji, które pomogą ci uspokoić się i wyciszyć umysł.

Dieta z odpowiednią ilością składników odżywczych

Dieta pełna witamin, minerałów i błonnika może pomóc w łagodzeniu objawów PMS, takich jak bóle brzucha i bóle głowy. Dbaj o to, aby spożywać dużo warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, białka roślinnego, ryb, orzechów i nasion. Zmniejsz spożycie kofeiny, soli, tłuszczu i cukru, które mogą pogłębić dolegliwości.

Stosuj naturalne metody łagodzenia dolegliwości

Istnieją również kilka naturalnych metod, które można stosować. Przyłoż ciepły podgrzewacz do brzucha, aby złagodzić skurcze. Wykorzystaj kubek herbaty, który zawiera zioła, które pomagają w łagodzeniu dolegliwości PMS. Wykorzystaj aromaterapię, na przykład olejek lawendowy, który pomaga w skutecznym odprężeniu się.

Podsumowując, PMS to dolegliwości, które nie są łatwo zanikające, ale można łagodzić je z pomocą naturalnych metod. Utrzymanie aktywności fizycznej, zdrowa dieta z dużą ilością składników odżywczych , stosowanie naturalnych metod łagodzenia dolegliwości i minimalizowanie stresu, to przykłady sposobów, które pomogą w łagodzeniu objawów PMS i pozwolą ci lepiej przeżyć swój okres.

Artykuł powstał we współpracy z meblove.net.pl

Zdrowie
Suplementy na sen

Rozpatrując złożoną i wielowątkową dziedzinę suplementów diety, należy skupić się na trzech kluczowych aspektach zdrowotnych, które zyskały szczególne znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań i problemów. Suplementy na porost włosów, suplementy na potencję oraz suplementy na sen wydają się być szczególnie popularne wśród szerokiego spektrum konsumentów, którzy poszukują wsparcia w różnych …

Zdrowie
Jak uprawiać sport latem? To trzeba wiedzieć!

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, ale zmniejsza także ryzyko wielu chorób, choćby nowotworowych. Jednocześnie poprawia samopoczucie. Niestety latem bardziej nam się nie chce ćwiczyć, bo wolimy spędzać czas na plaży. Ale tak nie może być. Nawet latem nie można rezygnować z aktywności. Dziś podpowiemy Wam, jak uprawiać sport …

Zdrowie
Nietrzymanie moczu – objawy i profilaktyka

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, ale wymaga interwencji lekarza. Częste zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych schorzeń, dlatego jest tak ważne, żeby udać się na konsultację do specjalisty. Zapalenie pęcherza moczowego a wysiłkowe nietrzymanie moczu Za utrzymanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj oddawanie moczu odbywa się ok. 6 x …