Awokado niezwykły owoc

Zdrowie

Awokado to jeden z najzdrowszych i najbardziej wszechstronnych owoców na świecie. Tak bardzo, że wielu ludzi mówi o nim – awokado niezwykły owoc. Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie i kondycję oraz dodać do swojej diety tony składników odżywczych i zdrowych tłuszczów, awokado powinno być Twoim ulubionym jedzeniem. Awokado to modne i pyszne owoce pochodzące z Ameryki Środkowej. Są wszechstronnym i smacznym jedzeniem i jednym z nielicznych zasługujących na miano „Superfood”.

Zdrowy Tłuszcz

Podczas gdy oleje i tłuszcze mogą wydawać się czymś, czego należy unikać w zdrowej diecie, bogactwo składników odżywczych awokado pochodzi ze zdrowego nienasyconego tłuszczu, który jest jednym z najlepszych produktów zdrowotnych. Tak, są zdrowe oleje i tłuszcze! Jedynym pokarmem, który można porównać pod względem zawartości tłuszczów jednonienasyconych, jest oliwka. Tłuszcz jednonienasycony w awokado to kwas oleinowy, który pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Jedno z badań wykazało, że po siedmiu dniach diety zawierającej awokado nastąpił znaczny spadek zarówno całkowitego, jak i LDL („złego”) cholesterolu.

Spowalnia proces starzenia się

Awokado pomaga zredukować zmarszczki. Nakładanie na skórę rozgniecionego miąższu awokado jako maseczki na twarz pomaga zredukować oznaki starzenia. Jedzenie awokado pomaga również w walce z procesem starzenia od wewnątrz. Obecny w nim przeciwutleniacz pomaga w detoksykacji organizmu i zmniejsza widoczność zmarszczek, dzięki czemu skóra staje się elastyczna.

Wspomaga pielęgnację włosów

Do pielęgnacji włosów puszących się: olejek i składniki odżywcze z awokado pomagają zregenerować zniszczone i puszące się włosy. Wspomaga także regenerację włosów. Kilka kropli olejku z awokado nie tylko pomoże zwalczyć rozdwajanie końcówek i doda blasku, ale także zmieni Twoje włosy z puszących się w łatwe do układania.

Naturalny filtr przeciwsłoneczny

Awokado stanowi naturalny filtr przeciwsłoneczny: olej z awokado to naturalny filtr przeciwsłoneczny oraz kojąca maść dla skóry poparzonej słońcem. Naturalne właściwości kojące i lecznicze oleju z awokado przywracają skórze zdrowy wygląd i regenerują jej uszkodzenia. Olejek ochroni również skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA.
Owoc awokado ma doskonałe właściwości odżywcze i wiele innych zastosowań, a ponieważ jest dużo dostępnych produktów z awokado – lokalnie ze względu na spadek eksportu, ważne jest, aby włączyć owoce do posiłków. Obecnie jest ich pod dostatkiem i są tanie, dlatego warto skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje nam ten magiczny i niezwykły owoc.

 

Zdrowie
Suplementy na sen

Rozpatrując złożoną i wielowątkową dziedzinę suplementów diety, należy skupić się na trzech kluczowych aspektach zdrowotnych, które zyskały szczególne znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań i problemów. Suplementy na porost włosów, suplementy na potencję oraz suplementy na sen wydają się być szczególnie popularne wśród szerokiego spektrum konsumentów, którzy poszukują wsparcia w różnych …

Zdrowie
Jak uprawiać sport latem? To trzeba wiedzieć!

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, ale zmniejsza także ryzyko wielu chorób, choćby nowotworowych. Jednocześnie poprawia samopoczucie. Niestety latem bardziej nam się nie chce ćwiczyć, bo wolimy spędzać czas na plaży. Ale tak nie może być. Nawet latem nie można rezygnować z aktywności. Dziś podpowiemy Wam, jak uprawiać sport …

Zdrowie
Nietrzymanie moczu – objawy i profilaktyka

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, ale wymaga interwencji lekarza. Częste zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych schorzeń, dlatego jest tak ważne, żeby udać się na konsultację do specjalisty. Zapalenie pęcherza moczowego a wysiłkowe nietrzymanie moczu Za utrzymanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj oddawanie moczu odbywa się ok. 6 x …