Jak utrzymać zdrowe oczy i poprawić wzrok naturalnymi sposobami

Zdrowie

W ostatnim czasie coraz więcej osób skarży się na problemy ze wzrokiem. Praca przy komputerze, brak odpoczynku, niewłaściwe oświetlenie czy dieta, to jedne z częstszych przyczyn osłabienia naszego wzroku. Dlatego też warto zadbać o swoje oczy i poprawić wzrok naturalnymi sposobami. W artykule przedstawimy kilka prostych i skutecznych metod na to jak utrzymać zdrowe oczy i poprawić wzrok bez użycia szkła kontaktowego czy okularów.

1. Odżywienie

Odżywienie odgrywa tutaj istotną rolę. Dlatego warto zadbać o to, aby nasza dieta była bogata w witaminy i minerały, które wspierają nasz wzrok. Powinniśmy zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców, które zawierają nie tylko witaminy i minerały, ale również antyoksydanty. Do najlepszych źródeł należą: marchewka, szpinak, dynia, papryka, czerwone winogrona, jagody, czarne porzeczki czy awokado.

1. Ćwiczenia wzroku

Oczy też potrzebują ćwiczeń, dlatego warto wykonywać proste ćwiczenia wzroku, które mają na celu poprawę jego funkcjonowania. Oto kilka przykładów:

– Przecieranie dłoni i ułożenie ich na zamkniętych powiekach – pomaga zrelaksować oczy i poprawia ukrwienie.
– Snuć wzrokiem okręgi – rób to w lewo i prawo korzystając zgodnie z ruchem wskazówek zegara, nic nie ale rób to z zamkniętymi oczami.
– Patrzenie na dal – warto choćby raz dziennie spojrzeć na coś w oddali.
– Skupienie wzroku – przykładowo trzymać palec kilka centymetrów przed nosem i przesuwać go powoli coraz dalej.

1. Odpowiednie oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie to podstawa, pozwala nam na uniknięcie nadmiernego wysiłku naszych oczu. Najlepiej, jeśli źródło światła będzie umieszczone za lub z boku naszego pola widzenia. Odpowiednie oświetlenie wpływa również na nasze samopoczucie.

1. Przerwy w pracy

Jeśli pracujesz przy komputerze przez wiele godzin, pomyśl o regularnych przerwach. W tym czasie warto wykonywać ćwiczenia wzroku, robić kilka kroków, a około co 20 minut patrzeć na coś oddalającego się od nas. Odpoczynek jest tu kluczowy i niebezpieczeństwo przetrenowania oczu jest na wyciągnięcie ręki.

1. Zadbaj o odpowiednią higienę oczu

Zadbaj o swoje oczy, szczególnie podczas jesieni i zimą, gdyż wtedy nasze oczy są szczególnie narażone na podrażnienia związane z niskimi temperaturami i suchym powietrzem. Warto pamiętać o dokładnym myciu rąk przed dotknięciem oczu, unikanie zbyt intensywnych kosmetyków, które mogą powodować podrażnienia, a także o regularnym użytkowaniu kropel nawilżających.

Podsumowując, nasze oczy potrzebują odpowiedniej opieki i troski, a to, co robimy na co dzień, ma wpływ na ich stan. Poprawa wzroku naturalnymi sposobami zaczyna się od odpowiedniej diety, poprzez regularne ćwiczenia wzroku, odpowiednie oświetlenie, robiąc przerwy w ciągu dnia i kończąc na odpowiedniej higienie oczu – w ten sposób pozytywnie wpłyniemy na nasz wzrok i zadbamy o zdrowie naszych oczu.

Artykuł powstał we współpracy z www.getselfie.pl

Zdrowie
Suplementy na sen

Rozpatrując złożoną i wielowątkową dziedzinę suplementów diety, należy skupić się na trzech kluczowych aspektach zdrowotnych, które zyskały szczególne znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań i problemów. Suplementy na porost włosów, suplementy na potencję oraz suplementy na sen wydają się być szczególnie popularne wśród szerokiego spektrum konsumentów, którzy poszukują wsparcia w różnych …

Zdrowie
Jak uprawiać sport latem? To trzeba wiedzieć!

Aktywność fizyczna pozwala utrzymać prawidłową masę ciała, ale zmniejsza także ryzyko wielu chorób, choćby nowotworowych. Jednocześnie poprawia samopoczucie. Niestety latem bardziej nam się nie chce ćwiczyć, bo wolimy spędzać czas na plaży. Ale tak nie może być. Nawet latem nie można rezygnować z aktywności. Dziś podpowiemy Wam, jak uprawiać sport …

Zdrowie
Nietrzymanie moczu – objawy i profilaktyka

Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, ale wymaga interwencji lekarza. Częste zapalenie pęcherza może doprowadzić do poważnych schorzeń, dlatego jest tak ważne, żeby udać się na konsultację do specjalisty. Zapalenie pęcherza moczowego a wysiłkowe nietrzymanie moczu Za utrzymanie moczu odpowiadają mięśnie dna miednicy. Zazwyczaj oddawanie moczu odbywa się ok. 6 x …