Jak działa pasta wybielająca i czy jest skuteczna? Odpowiadamy!

Zdrowie

Wiele osób marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Sposobem na rozjaśnienie zębów może być stosowanie odpowiedniej pasty. Czy takie preparaty rzeczywiście działają? Na czym polega sekret wybielających past do mycia zębów?

Co powoduje powstawanie przebarwień na zębach?

Przyczyną pojawienia się przebarwień na zębach jest nie tylko niewłaściwa higiena. Często za ciemnienie szkliwa odpowiadają też szkodliwe nawyki, jak palenie papierosów. Kolor zębów zmienia również picie kawy, herbaty czy czerwonego wina.

Co zawierają pasty wybielające do zębów?

Pasty do wybielania zębów mogą mieć różny skład. Zazwyczaj zawierają one niewielkie drobinki ścierające. Są one na tyle małe, że nie powodują uszkodzenia szkliwa, a jednocześnie usuwają ciemniejsze fragmenty. W niektórych preparatach stosuje się też dodatkowe czynniki aktywne. Dla przykładu, w pastach wybielających GUM® jest to StainClear, który rozpuszcza przebarwienia, a jednocześnie pomaga uchronić zęby przed powstawaniem nowych przebarwień.

Wybielanie i ochrona zębów z użyciem pasty

Wybielające pasty do zębów mają za zadanie usunąć przebarwienia, nie uszkadzając szkliwa. Wiele z nich zawiera też składniki, które wzmacniają i chronią zęby przed rozwojem próchnicy. Wśród tych substancji warto wyróżnić fluorek i izomalt.

Pasty wybielające często sprawdzają się do codziennej higieny. Usuwają zanieczyszczenia i pomagają zabezpieczyć zęby przed przebarwieniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Neutralizują też nieprzyjemny zapach.

Czy pasty wybielające niszczą zęby?

Wybielanie zębów może być bezpieczne jedyne w sytuacji, gdy korzystasz ze sprawdzonych preparatów. Pasty z drobinkami usuwają ciemniejszą warstwę, ale nie naruszają szkliwa. Wręcz przeciwnie, często zawierają one substancje, które wspierają remineralizację i tworzą warstwę ochronną, zapobiegającą pojawieniu się próchnicy.

Dobra pasta wybielająca nie powinna zawierać agresywnych wybielaczy. Jej zadaniem jest usuwanie przebarwień, a nie zmiana naturalnego odcienia zębów. Delikatny skład sprawia, że preparaty tego typu mogą być używane do codziennej higieny jamy ustnej nawet przez kilka miesięcy, bez żadnych przerw – informuje specjalista z firmy Sunstar GUM oferującej m.in. pasty wybielające do zębów.

Kiedy widać pierwsze efekty stosowania pasty wybielającej?

Bezpieczne wybielanie zębów wymaga czasu. Pierwsze efekty widać zwykle dopiero po około tygodniu stosowania preparatu. Czasem trzeba poczekać dłużej. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu danej osoby, a także jakości stosowanego preparatu. Produkty, które wybielają zęby natychmiast, zwykle są bardzo agresywne. Mogą więc doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia szkliwa.

Jak wybrać odpowiednią pastę do wybielania zębów?

Uśmiechnięta kobieta z białymi zębami

Na rynku znaleźć można wiele past do wybielania zębów. Sposobem na wybór odpowiedniego produktu może być przetestowanie co najmniej kilku wariantów. Trzeba jednak pamiętać, że wybielanie wymaga czasu. Ewentualne zmiany warto rozważyć dopiero po kilku tygodniach. Lepiej unikać preparatów z dodatkiem agresywnych substancji wybielających. Zazwyczaj pozwalają one na znacznie szybsze rozjaśnienie zębów, ale nie są obojętne dla szkliwa i często nie pozwalają na codzienne stosowanie.

Bezpieczne pasty do wybielania i higieny zębów oparte na opatentowanych, szwajcarskich recepturach znajdziesz na stronie sunstargum.com.pl.

Zdrowie
Jak działa ekspres przelewowy?

Ekspres przelewowy zdobywa wśród miłośników kawy coraz większe uznanie. Sprzęt pozwala bowiem na wydobycie bardzo klarownej i czystej esencji charakteryzującej się niebywałym smakiem i aromatem. Dowiedz się, jak działa ekspres przelewowy i co warto o nim wiedzieć? Zainteresuje Cię również: Czy kawa jest zdrowa? Istnieje bardzo wiele sprzecznych opinii, które …

Zdrowie
Naturalne suplementy

O suplementach słyszał już chyba każdy. Jeszcze kilkanaście lat temu nie były one tak popularne jak dziś. Wtedy również nie ufaliśmy za bardzo suplementom, ponieważ można było je kupić bez recepty. Woleliśmy zażywać leki przepisane przez lekarza. Dzisiaj jednak podejście do suplementów bardzo się zmieniło. Mamy większą wiedzę na ich …

Zdrowie
Endermologia a miesiączka – czy okres wpływa na efektywność zabiegu?

Endermologia to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który ma na celu poprawę kondycji skóry i redukcję cellulitu. Procedura ta cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Wiele pań zastanawia się jednak, czy miesiączka może wpłynąć na efektywność endermologii i czy warto wykonywać zabieg podczas okresu. W niniejszym …