Ile kosztuje wypranie koca w pralni chemicznej?

Luźne tematy

Niektórym pralnia chemiczna kojarzy się wyłącznie z usługami prania odzieży. Tymczasem zakres oferowanych usług jest o wiele większy. Oddając tam rzeczy możemy liczyć nie tylko na ich odplamianie czy wyprasowanie. Pralnie (takie jak EBS) przyjmują do czyszczenia odzież skórzaną, futra, kożuchy, obuwie oraz tekstylia.

Pranie niektórych rzeczy w warunkach domowych wydaje się niemożliwe ze względu na ryzyko ich zniszczenia. Samemu ciężko dopasować sposób pielęgnacji do rodzaju materiału. Kłopotliwe do czyszczenia są też tekstylia, których gabaryty nie pozwalają na umieszczenie ich w pralce automatycznej. Z pomocą przychodzą wówczas pralnie chemiczne.

Cennik pralni chemicznej

Ceny w poszczególnych pralniach mogą znacząco się od siebie różnić. To, ile zapłacimy za odświeżenie czy wyczyszczenie danej rzeczy zależy m. in. od jej gabarytów. To zrozumiałe, że pranie zwykłej bluzki będzie kosztowało mniej niż wyczyszczenie puchowej kurtki. Tak samo ma się to w przypadku tekstyliów.

Wypranie małego koca lub narzuty w pralni EBS to koszt 39.99 złotych. Za tę samą usługę w przypadku tekstyliów o standardowych wymiarach zapłacimy o dziesięć złotych więcej. Nie wydaje się to dużym wydatkiem, zważywszy na fakt, iż samodzielne odświeżanie koca mogłoby oznaczać problemy z domową pralką.

Pranie koca – usługi premium w EBS

Wybierając pralnię, ludzie często sugerują się jej lokalizacją i cenami za poszczególne usługi, niekiedy pomijając kwestię ich jakości. Wiedząc, że średni koszt wyprania koca wynosi między 35 a 60 złotych, warto poszukać pralni, która zajmie się nim najlepiej. Do niektórych materiałów potrzeba delikatnych metod, takich jak Aqua Dry.

Jest to metoda w pełni bezpieczna dla najbardziej wymagających tkanin. Poleca się ją alergikom i wszystkim, którzy chcą pozbyć się ze swoich rzeczy nieprzyjemnych zapachów, nie pozbawiając ich tym samym miękkości. Jej koszt jest zaledwie o 10 zł większy niż w przypadku usług podstawowych i wynosi odpowiednio 49,99 zł dla małego koca i 59.99 zł dla dużego.

Luźne tematy
Odkryj magię nauki przez zabawę z “Fajne rzeczy z niefajnych śmieci. Jak to zrobić” i “Gra pamięć pojazdy” na Matfel.pl

W dzisiejszych czasach, gdy edukacja ekologiczna i rozwój naszych dzieci jest bardzo ważny, Matfel.pl prezentuje dwa niezwykłe produkty, które łączą zabawę z nauką i kreatywnością. “Fajne rzeczy z niefajnych śmieci. Jak to zrobić” oraz “Gra pamięć pojazdy” od ADAMIGO to doskonałe narzędzia, które nie tylko zapewnią godziny wspaniałej zabawy, ale …

Luźne tematy
Franczyza w branży odzieżowej – dlaczego warto?

Otwieranie nowego biznesu to spore ryzyko, warto więc rozważyć opcję franczyza odzież. Dlaczego? Dużo łatwiej coś sprzedać, gdy się pracuje pod szyldem znanej marki. Firma, która ma renomę, gwarantuje łatwiejszy start. Rozpoznawalna marka to nie wszystko, co otrzymujemy od franczyzodawcy. Co jeszcze można zyskać, decydując się na tę formę współpracy? …

Luźne tematy
Białko ziemniaka w żywieniu zwierząt – wysokowartościowy surowiec wolny od GMO.

Białko ziemniaczane uzyskuje się z soku komórkowego ziemniaka. Aby powstał gotowy surowiec stosuje się termiczno-kwasową koagulację, odwodnienie, a na końcu suszenie. Czym wyróżnia się ten produkt i dlaczego jest tak istotny w żywieniu zwierząt, szczególnie prosiąt? Sięgnij po fachowe porady i przeczytaj poniższy artykuł, który Ci wyjaśni, czym jest białko …