Jakie właściwości ma marokańska glinka Ghassoul?

Medycyna i zdrowie

Szukasz sekretu pięknej cery? Postaw na naturalną pielęgnację marokańską glinką Ghassoul (znaną też jako Rassoul, lub Rhassoul) i w końcu pokochaj swoją skórę! Jakie są plusy stosowania tego niezwykłego kosmetyku? Marokańska glinka Ghassoul właściwości – jak korzystać z tej naturalnej maseczki?

Czym jest Ghassoul?

Glinka ta jest wyjątkowym kosmetykiem, które wydobywać można tylko w jednym miejscu na świecie, czyli w północno– zachodniej części maroko, w okolice miasta Fez. Wydobywa się ją ręcznie z podziemnej kopalni i dopiero wtedy może ona trafić w nasze ręce. Glinka ta jest pod postacią drobnego proszku brązowym kolorze. Ma ona ziemisty zapach, który może niektórym nie odpowiadać. Często używana jest ona w zabiegach SPA i można stosować ją zarówno na twarz i ciało, jak i na włosy.

Marokańska glinka Ghassoul właściwości

Glinka świetnie nadaje się do cery trądzikowej, mieszanej oraz tłustej. Jest ona źródłem wielu minerałów, takich jak krzem, magnez, potas, glin, mieć, czy żelazo. Doskonale oczyszcza ona cerę, wygładza ją i matuje. Ogranicza też wydzielanie sebum i pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych. Ma ona działanie kojące na skórę, która po zabiegu z jej użyciem pozostaje matowa, oczyszczona i miła w dotyku.
Glinkę można stosować jako maseczkę do twarzy i ciała. Wystarczy, że połączymy ją z wodą lub hydrolatem i nałożymy ją na wybrane partie ciała. Oprócz tego, możemy też dodawać ją do kosmetyków, na przykład szamponów, odżywek do włosów i mydełek. Oprócz tego, możemy zafundować sobie kąpiel z glinką. W tym celu, powinniśmy przygotować kąpiel jak zawsze i do wody dodać około 100 g glinki. Taka kąpiel oczyści skórę całego naszego ciała.

Kosmetyk uniwersalny i skuteczny

Jak widać, marokańska glinka Ghassoul ma bardzo dużo różnych zastosowań i właściwości. Świetnie sprawdzi się ona u wielu osób i po pierwszym zabiegu z jej użyciem z pewnością będziemy chcieli wrócić po więcej. Jeśli szukasz naturalnego kosmetyku idealnego, już go znalazłaś.

Medycyna i zdrowie
Siemię lniane w pielęgnacji

Siemię lniane i jego właściwości Ziarenka lnu pospolitego, czyli inaczej siemię lniane, ma bardzo szerokie zastosowanie. Posiada wiele wartości odżywczych, dlatego warto spożywać je regularnie. Czy wiesz jednak, że dobrze działa również na urodę? Efekty regularnego stosowania lnu pospolitego z pewnością zaskoczą Cię pozytywnie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz …

Medycyna i zdrowie
Astma: kontrolowanie choroby, aby przestać się dusić.

Astma jest przewlekłą chorobą zapalną oskrzeli, która dotyka wiele miliony ludzi, zarówno dzieci jak i dorosłych. To, czego astmatycy się boją, to atak astmy. Jednak zapobieganie atakom astmy i łagodzenie ich, gdy już wystąpią, jest możliwe dzięki odpowiedniemu leczeniu lub stosowaniu się do poniższych wskazówek. Astma: objawy. Mechanizm patologiczny astmy …

Medycyna i zdrowie
Krwawienie z nosa – przykra dolegliwość.

Krwawienia z nosa lub epistaksja są bardzo częste zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dobra wiadomość jest taka, że w zdecydowanej większości przypadków nie jest to nic poważnego! Możesz go zatrzymać samodzielnie za pomocą kilku prostych gestów. Istnieją jednak również cięższe formy, wymagające prawdziwego leczenia… Możliwe przyczyny, techniki zatrzymywania …