Jakie właściwości ma marokańska glinka Ghassoul?

Medycyna i zdrowie

Szukasz sekretu pięknej cery? Postaw na naturalną pielęgnację marokańską glinką Ghassoul (znaną też jako Rassoul, lub Rhassoul) i w końcu pokochaj swoją skórę! Jakie są plusy stosowania tego niezwykłego kosmetyku? Marokańska glinka Ghassoul właściwości – jak korzystać z tej naturalnej maseczki?

Czym jest Ghassoul?

Glinka ta jest wyjątkowym kosmetykiem, które wydobywać można tylko w jednym miejscu na świecie, czyli w północno– zachodniej części maroko, w okolice miasta Fez. Wydobywa się ją ręcznie z podziemnej kopalni i dopiero wtedy może ona trafić w nasze ręce. Glinka ta jest pod postacią drobnego proszku brązowym kolorze. Ma ona ziemisty zapach, który może niektórym nie odpowiadać. Często używana jest ona w zabiegach SPA i można stosować ją zarówno na twarz i ciało, jak i na włosy.

Marokańska glinka Ghassoul właściwości

Glinka świetnie nadaje się do cery trądzikowej, mieszanej oraz tłustej. Jest ona źródłem wielu minerałów, takich jak krzem, magnez, potas, glin, mieć, czy żelazo. Doskonale oczyszcza ona cerę, wygładza ją i matuje. Ogranicza też wydzielanie sebum i pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych. Ma ona działanie kojące na skórę, która po zabiegu z jej użyciem pozostaje matowa, oczyszczona i miła w dotyku.
Glinkę można stosować jako maseczkę do twarzy i ciała. Wystarczy, że połączymy ją z wodą lub hydrolatem i nałożymy ją na wybrane partie ciała. Oprócz tego, możemy też dodawać ją do kosmetyków, na przykład szamponów, odżywek do włosów i mydełek. Oprócz tego, możemy zafundować sobie kąpiel z glinką. W tym celu, powinniśmy przygotować kąpiel jak zawsze i do wody dodać około 100 g glinki. Taka kąpiel oczyści skórę całego naszego ciała.

Kosmetyk uniwersalny i skuteczny

Jak widać, marokańska glinka Ghassoul ma bardzo dużo różnych zastosowań i właściwości. Świetnie sprawdzi się ona u wielu osób i po pierwszym zabiegu z jej użyciem z pewnością będziemy chcieli wrócić po więcej. Jeśli szukasz naturalnego kosmetyku idealnego, już go znalazłaś.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Medycyna i zdrowie
Dobra forma po porodzie – jak o nią zadbać?

Ciąża zmienia ciało Fakt, iż ciąża zmienia ciało jest niepodważalny. To czas, który wymaga od organizmu kobiety bardzo wiele, a efekty tego są przez nią odczuwalne, często również widoczne gołym okiem. W tym czasie warto jednak pomyśleć o sobie i dobrej formie­. Przyda się ona na pewno po narodzinach dziecka, …

Medycyna i zdrowie
Zdrowe i smaczne śniadanie, konieczne na początek udanego dnia.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dotyczy tonie tylko dzieci, ale także każdego dorosłego. Nie ma potrzeby zjadania dużych ilości, jednak ważne, aby rozpoczynać dzień od pełnowartościowego posiłku, który zapewni uczucie sytości na dłużej. Zdarza się, że brakuje nam czasu na przygotowanie czegoś dobrego, niekiedy nie mamy ochoty na spożywanie czegokolwiek, …

Medycyna i zdrowie
Jak szybko i skutecznie schudnąć po ciąży?

Ciąża to magiczny, wyjątkowy okres życia kobiety. Choć wiąże się ze stałym oczekiwaniem, przygotowaniami i radością, często także jest to czas stosunkowo ciężki, pełen niedogodności, problemów zdrowotnych i obniżonego samopoczucia. Po porodzie i połogu – okresie, w którym organizm się regeneruje i wraca do normy – często zostaje nam kilka, …