Jakie właściwości ma marokańska glinka Ghassoul?

Medycyna i zdrowie

Szukasz sekretu pięknej cery? Postaw na naturalną pielęgnację marokańską glinką Ghassoul (znaną też jako Rassoul, lub Rhassoul) i w końcu pokochaj swoją skórę! Jakie są plusy stosowania tego niezwykłego kosmetyku? Marokańska glinka Ghassoul właściwości – jak korzystać z tej naturalnej maseczki?

Czym jest Ghassoul?

Glinka ta jest wyjątkowym kosmetykiem, które wydobywać można tylko w jednym miejscu na świecie, czyli w północno– zachodniej części maroko, w okolice miasta Fez. Wydobywa się ją ręcznie z podziemnej kopalni i dopiero wtedy może ona trafić w nasze ręce. Glinka ta jest pod postacią drobnego proszku brązowym kolorze. Ma ona ziemisty zapach, który może niektórym nie odpowiadać. Często używana jest ona w zabiegach SPA i można stosować ją zarówno na twarz i ciało, jak i na włosy.

Marokańska glinka Ghassoul właściwości

Glinka świetnie nadaje się do cery trądzikowej, mieszanej oraz tłustej. Jest ona źródłem wielu minerałów, takich jak krzem, magnez, potas, glin, mieć, czy żelazo. Doskonale oczyszcza ona cerę, wygładza ją i matuje. Ogranicza też wydzielanie sebum i pomaga w regulacji pracy gruczołów łojowych. Ma ona działanie kojące na skórę, która po zabiegu z jej użyciem pozostaje matowa, oczyszczona i miła w dotyku.
Glinkę można stosować jako maseczkę do twarzy i ciała. Wystarczy, że połączymy ją z wodą lub hydrolatem i nałożymy ją na wybrane partie ciała. Oprócz tego, możemy też dodawać ją do kosmetyków, na przykład szamponów, odżywek do włosów i mydełek. Oprócz tego, możemy zafundować sobie kąpiel z glinką. W tym celu, powinniśmy przygotować kąpiel jak zawsze i do wody dodać około 100 g glinki. Taka kąpiel oczyści skórę całego naszego ciała.

Kosmetyk uniwersalny i skuteczny

Jak widać, marokańska glinka Ghassoul ma bardzo dużo różnych zastosowań i właściwości. Świetnie sprawdzi się ona u wielu osób i po pierwszym zabiegu z jej użyciem z pewnością będziemy chcieli wrócić po więcej. Jeśli szukasz naturalnego kosmetyku idealnego, już go znalazłaś.

Medycyna i zdrowie
Nadmierne ślinienie i plucie u niemowlaka i ich przyczyny

Niemowlęta i małe dzieci wymagają wielu nakładów sił, ponieważ w czasie ich największego rozwoju dochodzi do wielu problemów zdrowotnych. Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy jest nadmiar śliny i plucie u niemowlaka czy w nieco późniejszym etapie rozwoju. Warto więc się temu przyjrzeć i poznać przyczyny oraz sposoby rozwiązania tej przypadłości. …

Medycyna i zdrowie
Jak dobierać wenflony

Jak dobierać wenflony W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się oddawanie krwi. Wiadomo, że nawet przy obecnej zaawansowanej technologii i rozwiniętej medycynie zdarza się, że jednak nie wszystko można wytworzyć. Krew jest jedną z substancji, którą można pozyskać jedynie od innej osoby, dlatego tak ważne jest, by od czasu do …

Medycyna i zdrowie
Metylokobalamina – co to za środek i kiedy go stosować?

Poszukując witamin i minerałów, które mogą wspomóc działanie organizmu, można natrafić na tajemniczo brzmiący środek o nazwie metylokobalamina. Jeśli nie spotkałeś się z nim wcześniej i obawiasz się jego działania, przeczytaj poniższy artykuł, poznaj jego zalety oraz dowiedz się jak go bezpiecznie stosować, aby wspomóc swoje zdrowie. Czym jest metylokobalamina? …